Üretim

Ürünlerimiz Kemalpaşa Tatlısı ve Biga Peynir Tatlısı üretimi tatlıların muhteviyatındaki en önemli hammadde olan sütün Gegeler A.Ş. ye sevkiyatı ile başlar.

Süt köylerdeki soğutma tanklarında günlük toplanarak, firmamıza ait süt tankerleri ile fabrikamıza nakledilir. Böylece, kurulmuş olan ‘soğuk süt zinciri hattı’ süt içerisindeki bakteri oluşumunu engeller ve aynı zamanda kaliteli süt alımını sağlar.

Sevk edilen sütler paslanmaz çelik ve çift cidarlı kaynama kazanlarında uygun sağlık koşullarınca belirlenen derecede kaynatılır. Plakalı pastörizatörden geçirilerek soğutulan sütler mayalama tanklarına alınır. Peynir mayası* ilave etmek suretiyle günlük tuzsuz peynir üretilir. Elde edilen peynir Kemalpaşa Tatlısı ve Biga Peynir Tatlısının içeriğindeki diğer hammaddeler ile hiçbir katkı maddesi kullanılmadan karıştırılarak tatlı hamuru elde edilir.

Hamur otomatik hamur kesme makinelerinde şekillendirilerek fırınlanmaya hazır hale getirilir. Fırınlanan tatlılar son hallerini almak için paketlenme bölümüne alınır. Dolum makinelerinde el değmeden ambalajlanan tatlılar rutubetsiz ve güneşsiz fabrika depolarımızda korunarak yine aynı koşulara sahip araçlarla tüketicilerimize kaliteli ve sorunsuz bir şekilde ulaştırılır.

    Tuzsuz peynir elde etmek için helal gıda sertifikalı mikrobiyal peynir mayası kullanılmaktadır.

...